KRYESIA E KOMUNITETIT SHQIPTAR NĖ GJENEVĖ

 

 

 

ALI MEHMETI, sekretar I lindur nė vitin 1956 nė Leskovc, Serbi. Rritur dhe shkolluar nė Prishtinė, i diplomuar nė Fakultetin Elektroteknik - telekomunikacion me elektronikė, tė Universitetit tė Prishtinės, nė vitin 1980. Punoi mbi 10 vjet nė Telekomin e Kosovės nė Prishtinė nga u dėbua dhunshėm nė vitin 1990; autor i "Fjalorit Enciklopedik nga Teknologjia e Informacionit", Prishtinė 2006; autor dhe administrator i kėsaj hapėsire Interneti. Sekretar shumėvjeēar nė Lidhjen e Arsimtarėve dhe Prindėrve Shqiptarė - Gjenevė.

 

 

 

 

 

 

NASUF NUHIU, arkėtar, I lindur nė vitin 1975 nė Stubėll tė Ulėt, komuna Viti. Pėrfundoi shkollėn e mesme nė Viti. Aktualisht sekretar nė sindikatėn “Unia” nė Gjenevė.

 

 

 

 

 

 

 

AFĖRDITA KRASNIQI, kryetare  E lindur nė vitin 1972 nė Prizren. Ka kryer shkollėn e mesme ekonomike financiare nė Prizren. Ish anėtare e shoqėrive kulturore artistike "Agimi" dhe "Besa" nga Prizreni, anėtare e trupės sė Teatrit tė qytetit tė Prizrenit, kurse aktualisht anėtare e  SHKA "Ilirėt" nga Llozana. Punon si nėpunėse nė Departamentin e Financave nė Gjenevė. 

 

 

 

 

 

 

 

FADIL Haxhi AVDIJA, anėtar I lindur nė vitin 1967 nė fshatin Thanishtė (ish Drenoc) komuna e Klinės. Ka studiuar Fakultetin e Bujqėsisė, drejtimi i Blegtorisė, nė Universitetin e Prishtinės, absolvent i gjeneratės 1992. Nga viti 1993 jeton nė Gjenevė ku fitoj diplomėn e laborantit tė biologjisė. I martuar. Prind i tre fėmijėve. Punon pėr Ville de Genčve. Aktualisht kryetar i LAPSh - Gjenevė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEBI HISENI, anėtar I lindur nė vitin 1964 nė Medvegjė. Ka kryer shkollėn e mesme ekonomike nė Prishtinė, Ish arkėtar i shoqatės “Medvegja” nė Valais. 

 

 

 

 

NAASER ISLAMI, anėtar

 

 

LAH JASHARI, anėtar I lindur nė Viti

 

 

 

 

 

LUTFI REXHA, anėtar I lindur nė vitin 1965 nė Ferizaj. Pėrfundoi shkollėn komerciale nė Kosovė, kurse nė Zvicėr fitoi kualifikimin CFC. Pronar i firmės LR Deco - Gjenevė.

 

 

SKENDER SVARQA, anėtar I lindur nė vitin 1973 nė  Ferizaj. Pėrfundoi shkollėn e mesme ekonomike dhe studioi nė Fakultetin Ekonomik tė Universitetit tė Prishtinės. Punon se peizazhist nė Gjenevė. Anėtar i komitetit tė UPSh-sė.

 

 

 

 

  

BLERIM IBRAHIMI, anėtar

 

 

FADIL SELMANI, anėtar

 

dizajnuar nga ali mehmeti

 

             Shqip      Franēais

FillimiStatutiFletanėtarėsimAnėtarėtKryesiaDonatorėtShoqatatNgjarjetMuzikėGazeta - TV InfoKontaktMėso shqipShėrbimeRaportet vjetore

 

 

DONATORĖT